Córki poszły sobie

Ferie są. A wraz z feriami dzieci w domu. Taka niedorzeczność – nie trzeba wozić do szkoły, robić kanapek, opieprzać za pałę z dyktanda i brak stroju na WF, człowiek sobie myśli, że wreszcie pracę nadgoni, odpocznie może, pierwszy raz od roku sprzątnie lodówkę, a tu klops. Bo dzieci w domu. Coś trzeba z gadami zrobić, zapewnić im rozrywki, rozwój osobisty, a do tego ciepłe gacie, bo ferie zimowe są UWAGA! zimą. Koszmar jakiś.

Ale myślę sobie – spoko. Cały czas na oku, daleko nie pójdą, pamięć można wyczyścić, wyluzować z tymi strojami, sprawdzianami, z tym, że jedna na 7:45, druga na 11:20, że jedna kończy o 12:45, inna o 15:40. Że tylko ferie, zajęcia w domu kultury, a w domu własnym 3h ciszy i spokoju. I że nic mnie nie zaskoczy. I zawożę te dzieci i na miejscu się okazuje, że nie wzięły kapci.

I spadła mi samoocena kompletnie, a i tak była na poziomie tak niskim, że mnie już w tym roku terapia kilka stówek kosztowała. Bo jak można tak dzieci do domu kultury bez kapci? Żeby zadeptały te parkiety tam i się poślizgnęły w czasie zajęć z zumby? I znowu te ferie całe mnie zgniotły. Siedzą mi na klacie, oddychać nie mogę i liczę, że za 7 dni już koniec, że pójdą do szkoły i że znowu problemy będą mi znajome i że tam przynajmniej wszyscy wiedzą jak to ze mną jest i machają ręką: „A to dziecko Matki S. nic dziwnego, że bez kanapki, bez kapci, z pałą za brak spodenek. Norma”.

To wracam do pracy, do rozmrażania lodówki, w której pleśnią porosły półki a lodem pojemniki, do pisania o ginekologach, suchym oku i serze z żurawiną. I oby się te moje gady, biedne dzieci Matki S na tych skarpetach nie pozabijały.

16 odpowiedzi na “Córki poszły sobie”

 1. W ostatnim czasie u Matki kapcie królują…

 2. Jakbys im dala takie kapcie to zaraz by bylo ze u dzieci frankowiczow traume wywowaly.

 3. Kresca pisze:

  Kurcze myśłałam że mnie nie wychodzi, ogarnięcie dójki do szkoły, tak by nie zapomnieć, śiadania albo spodenek, albo rurki po papierze toaletowym i dóch balonów… u mnie ferie za tydzień…

  Trzymaj się dzielnie

 4. Ja zazwyczaj o zebraniach zapominam, na wycieczki wplacam po setnym upomnieniu, na nocowanie pizamy nie dam albo szczoteczki do zębów, itd, itp. Takze nie przejmuj sie, sa nas tysiace…

 5. Jak maja cieplo w DK to moga na boso ,pomysl ,ze niektóre matki(jakby samotne) maja ferie z dwójka bachorow przed sobą,…..:( A dodam ,ze owe stworzenia chore 5 dzien,jutro nawet jakby 39 miały do budy!!!!

 6. Monika pisze:

  Kup im skarpety antyposlizgowe 🙂

 7. U nas podobnie – czekam na te ferie jak na zmiłowanie – a jak juz przyjdą to jak na zmiłowanie będę czekała na ich zakończenie ?

 8. Muminek pisze:

  Przy dwójce też nie ogarniałam. Teraz mam troje: w szkole, w przedszkolu i w żłobku. I ogarniam. Mam ryzykowna tezę: z każdym kolejnym jest lepsza organizacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *