Rzuć palenie z iCoach

Słyszałam w radio, że władze Rosji zaostrzają prawo dotyczące sprzedaży i palenia papierosów. Ceny tytoniu mają wzrosnąć o kilkadziesiąt procent, a papierosy będzie można za czas jakiś kupić jedynie w specjalistycznych sklepach. Jednak palacze i tak twierdzą jedno: aby przestać palić trzeba mieć dużo silnej woli i wsparcie najbliższych, bo rzucanie papierosów to przede wszystkim walka z samym sobą. Jednak korzyści z rzucenia palenia są tak duże, że warto podjąć ten trud. Skutki palenia papierosów mogą być naprawdę negatywne. Palacza rozpoznać można na pierwszy rzut oka, ma bowiem zażółcone palce oraz szarą cerę. Palacze mają problem z większym wysiłkiem fizycznych, ponieważ ich organizm zatruty jest nikotyną, a płuca mają mniejszą wydolność. Olbrzymia ilość wieloletnich palaczy może zachorować na raka płuc, gardła, krtani, wielu palaczy słabiej słyszy, widzi, a przede wszystkim nie czuje smaku potraw, tak jak niepalące osoby. Paląca kobieta ciężarna czy matka karmiąca naraża swoje dziecko na śmiertelne niebezpieczeństwo – dzieci palących rodziców częściej dotyka Syndrom Śmierci Łóżeczkowej. Dzieci palących mam często rodzą się też za wcześnie i ze zbyt niską wagą.

Wszyscy, którzy rozważają zakończenie swojej niebezpiecznej przygody z papierosami znajdą wsparcie, nie tylko u lekarza, w aptece, która oferuje wiele środków wspomagających rzucenie palenia, ale także w Internecie. Na stronie „Ex-palacze. Nic ich nie zatrzyma” dostępna jest bezpłatna aplikacja iCoach. Można z niej skorzystać za pomocą komputera, smartfona czy tabletu, dzięki czemu swojego interaktywnego motywatora można mieć zawsze ze sobą. Zalogowani użytkownicy, zarówno ci, którzy już są bardzo blisko zwycięstwa nad nałogiem, jak i ci, którzy dopiero zastanawiają się nad rzuceniem palenia, mogą korzystać w interaktywnych narzędzi. Za pomocą programu otrzymują porady, propozycje ćwiczeń, maile z motywującymi wskazówkami. Ponieważ aplikacja wysyła do użytkownika sporo pytań testowych, żegnający się z nałogiem może dowiedzieć się, jak postępuje jego proces uwalniania się od nikotyny. ICoach ze strony Ex-palacze to wspaniały motywator i towarzysz w rzucaniu palenia, któremu zaufali już tysiące użytkowników.

Jeśli więc dbasz o swoje zdrowie, oraz o dzieci, męża/żonę, współpracowników skorzystaj z bezpłatnej i niezwykle skutecznej pomocy.

To napisałam ja – Matka Sanepid.

 

7 odpowiedzi na “Rzuć palenie z iCoach”

 1. Ja i maż na szczęście nie palimy. I nawet w najbliższej rodzinie nałogowi palacze zrezygnowali. Jeden bo zaczęły wypadać mu włosy i stwierdził, że to przez pety i z dnia na dzień skończył.Ale nałóg okropny i dużo osób ma problem z rzuceniem.

 2. P pisze:

  Kobiety, które palą w ciąży równie dobrze mogłyby dać fajkę niemowlakowi. Niech się zaciągnie! A co!

 3. Barbara pisze:

  duze brawa dla Matki!!!!!!!!!!!!!!!! piekny artykul…..przepraszam,ale nie mam polskiego alfabetu….

 4. magdaBem pisze:

  No trza pomyśleć! Polecam Allana Carra, właśnie wałkuję:)

 5. niepaląca pisze:

  Ja się dziwię palaczom – tyle kasy wydawać żeby się truć. I to jeszcze pół biedy jeśli tylko siebie, ale często też dzieci. Jak widzę matkę palącą przy małym dziecku mam autentycznie ochotę podejść i jej tego peta rzucić na ziemię i potrząsnąć żeby zastanowiła się co robi swojemu dziecku. Bo siebie niech truje – a co mi tam…
  Najgorsze, że często taka matka dziecku nie kupi nawet głupiej zabawki bo „nie ma pieniążków”, ale na paczkę fajek dziennie ma – znam takie przypadki. Smutne to.

 6. D. pisze:

  Nie palę 4 miesiące… i nie miałam żadnego problemu z rzuceniem… zaszłam w ciąże i motywacji większej mi nie trzeba.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *