Matka kręci z pasją lody

Matka kręci z pasją lody

Nie miała MS roboty, to sobie kupiła maszynkę do robienia lodów. Nie, stop! To deal był taki z babcią:

– Jak babcia kupi maszynę do lodów, to ja je będę produkować.

Babcia niby koło ucha puściła moją bezczelną uwagę, a przedwczoraj na kuchennym blacie postawiła maszynkę i zaznaczyła, że jak następnego dnia wróci z pracy, to chce domowe lody. „Mówisz – masz”.

Maszynka kręci lody
Maszynka kręci lody

Na pierwszy rzut poszły cytrynowe na greckim, gęstym jogurcie, z minimalną ilością cukru pudru. Misę, która ma podwójne ścianki wypełnione płynem mrozi minimum 8 godzin. Produkty na lody trzeba przygotować, zmiksować, schłodzić w lodówce, następnie umieścić w zmrożonej misie i zapuścić maszynkę, która przez kolejne 40 minut kręci coś, co ostatecznie wygląda jak shake z Maca, tylko jest troszkę bardziej gęste. Kto lubi shake’i (?) może od razu przelać lody do kubków i ciągnąć zimną maź przez rurkę. Kto ma pojemniki do mrożenia, może je jeszcze na godzinkę włożyć do zamrażarki.

Miękkie lody. Do jedzenia od razu lub mrożenia dodatkowego.
Miękkie lody. Do jedzenia od razu lub mrożenia dodatkowego.

Jestem zakochana. Uwielbiam produkować desery, a lody do tej pory robiłam bardzo rzadko. Dzisiaj zrobiłam lody nutellowe, na jutro planuję kokosowe. Potem zajmę się takimi bardziej skomplikowanymi, czyli na jajkach. Zaczynam być szajbuską….

Lody z Nutellą. Słodkie. Pyszne.
Lody z Nutellą. Słodkie. Pyszne.

W mojej maszynce, która ponoć w pobliskim niemieckim markecie kosztowała 60 zł, mieści się jednak zaledwie 500 ml płynu. To wystarczy na 8 „patyczków”, tudzież 10 gałek. Foremki do lodów można znaleźć w Ikei, Rossmannie, Auchan i innych marketach za ok. 7-10 zł. Mają jednak dwa minusy – gotowe lody ciężko się wyciąga z foremek, a patyczki jakoś tajemniczo znikają….

Pożeracz lodów i... patyczków?
Pożeracz lodów i… patyczków?


24 thoughts on “Matka kręci z pasją lody”