Wyścig po 100 000 zł trwa!

Wyścig po 100 000 zł trwa!

Wpis powstał przy współpracy z Fundacją Aviva

Kiedy na początku lutego br. pierwszy raz pisałam Wam o konkursie Fundacji Aviva „To dla mnie ważne”, dzięki której można otrzymać granty na różnego rodzaju przedsięwzięcia pomagające rodzicom w wychowaniu małych dzieci, w wyścigu o pieniądze startowało kilka inicjatyw. Teraz jest ich ponad 200! Przedsiębiorcze organizacje, jak i prywatne osoby uznały, że jest to świetna okazja do zdobycia pieniędzy nie tylko na budowę placu zabaw, świetlicy, ale także na zajęcia dla całych rodzin prowadzone pod okiem specjalistów.

Także do mnie prywatnie zaczęli zgłaszać się uczestnicy konkursu z prośbą o oddanie głosu na ich projekt. Wśród nich była Jadwiga, moja czytelniczka, która, jak sama mówi, jest kierowcą, sekretarką, tragarzem, koordynatorką, psychologiem, trenerem, szkoleniowcem, sprzątaczką, kadrową, oraz osobą, która pisze wnioski w jednej z  fundacji z południa naszego kraju. Startuje w konkursie, by zdobyć ponad 40 000 zł na zajęcia aktywizacyjne dla rodziców z małymi dziećmi. Pomysł, by zorganizować cotygodniowe warsztaty dla mam i tatusiów zrodził się w jej głowie ponad 3 lata temu, ale na jego realizacje brakuje jej pieniędzy. Jeśli udałoby się je uzyskać w ramach konkursu “To dla mnie ważne” , rodzice z jej miasta będą mogli wziąć udział w zajęciach z psychologiem dziecięcym, fizjoterapeutą, dietetykiem, a nawet stylistką.

Jadwiga sama czerpie z dobrych wzorców:

– Marzyłam, żeby zrobić taki projekt – przyznaje – bo sama mam dwoje dzieci i kiedyś wzięłam udział w projekcie aktywizacyjnym dla matek, a to zmieniło moje życie na lepsze. Długo jednak nie mogłam znaleźć środków na realizację mojego przedsięwzięcia.

Informacje na temat Fundacji Aviva i zasad przydzielania środków finansowych na działania społeczne dla dzieci i ich rodziców zmotywowały ją do wprowadzenia swoich planów w czyn.

To dla mnie ważne
To dla mnie ważne

Jeśli i Wy macie fajny pomysł na zajęcia dla dzieci i rodziców, czy rozbudowę osiedlowego klubu, albo na założenie świetlicy dla dzieci  pod blokiem, spróbujcie swoich sił z Fundacją Aviva. Program “To dla mnie ważne” przeznaczony jest dla osób z inicjatywą, które mają pomysł, potrafią go realizować, ale nie mają na to środków. Teraz pieniądze na różne projekty, w sumie 100 000 zł, są na wyciągnięcie ręki.

Namawiam także do oddawania głosów na pomysły, które mają szansę na realizację w Waszej okolicy. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać nazwę Waszego miasta lub województwa, by znaleźć ciekawe projekty, które czekają na Wasze poparcie.


16 thoughts on “Wyścig po 100 000 zł trwa!”