Ile kosztuje edukacja?

Ile kosztuje edukacja?

Pani w szkole wdrożyła nagradzanie. Dzieciak, który przez tydzień był grzeczny, może sobie wybrać jakąś drobnostkę z pakietu, który donoszą rodzice uczniów. Mnie się ten system w ogóle nie podoba, ale z systemem kopać się nie zamierzam. Grunt, że w końcu dzieci przestały kopać moją córkę. Kupiłam więc parę pierdół, głównie nastawionych na gusty babskie. Bo uznałam, że i tak Córka Pierwsza będzie co tydzień znosić je do domu. I miałam rację. Przynosi dokładnie to, co ja na ten cel przekazałam.  Na przykład przyniosła zestaw do rysowania z Myszką Minnie.

– Wzięłam, bo CD lubi Myszkę Minnie – oznajmiła.

– Ale to przecież dla ciebie nagroda ma być.

– No tak, ale pomyślałam, że będzie jej miło.

Teraz jak CD dokucza CP, to ta ją straszy, że zestaw jej zabierze. Urocze. CP jednak nie przoduje jedynie w kwestii dobrego zachowania, ale także jest bardzo wyedukowana. Rozsiadła się dzisiaj nonszalancko na krześle podczas obiadu i powiedziała:

– Pani zadała dzieciom literki do pisania w zeszycie, a mi nie, bo ja wszystkie znam.

– No bo ciebie wszystkiego panie w przedszkolu już nauczyły.

– No właśnie. Wyobraź sobie…. – tak dokładnie powiedziała – że niektóre dzieci to chyba nigdy w żadnym przedszkolu nie były.

No ba. Nie na darmo 2 lata jej dupsko do prywatnego przedszkola woziłam. Mnie ta nauka literek kosztowała 7200 zł. Ojca Biologicznego drugie tyle, jeśli się uprzeć, że obowiązuje „współpłacenie” za dzieci. Ale za te 14400 zł mam teraz taką pamiątkę.

Notesik

Najdroższy notesik z Hello Kitty na świecie.


31 thoughts on “Ile kosztuje edukacja?”