10 prawd dotyczących chorych dzieci

10 prawd dotyczących chorych dzieci

Gdy zostaniesz rodzicem i zachoruje Ci dziecko, momentalnie poznasz parę prawd o życiu, z których kiedyś zupełnie nie zdawałaś/eś sobie sprawy:

1) większość Twoich dzieciatych znajomych (i przypadkowych nieznajomych) posiada wiedzę na temat medycyny na poziomie docenta nauk medycznych i magistra farmacji w jednym. Składami leków operuje równie sprawnie, jak podawaniem godziny oraz potrafi wyleczyć większość wirusówek.

2) dowiadujesz się, że istnieje coś takiego jak rotawirus i nagle stajesz się nieodporny na wszelkie grypy żołądkowe, które zwalają z nóg.

3) już wiesz, że zwykły katar potrafi być przyczyną zarwania 3 nocy z rzędu.

4) nie możesz żyć bez sprzętu do odciągania wydzieliny z nosa, elektronicznego termometru, inhalatora i ciśnieniomierza. To ostatnie kupujesz dla siebie.

5) największym szczęściem nie jest opanowanie przez dziecko umiejętności chodzenia, ale precyzyjnego haftowania do ustawionej przy łóżeczku miski.

6) dokładnie wiesz, gdzie w trzech pobliskich miastach jest pogotowie, jacy specjaliści w nim przyjmują i w jakich godzinach oraz ile kosztuje wizyta domowa pediatry.

7) jesteś w stanie wydać pół pensji na leki, chociaż wczoraj wydałaś/eś poprzednie pół, ale uznałaś/eś, że te pierwsze nie pomogły.

8) okazuje się, że możliwość obniżenia gorączki u dziecka wywołuje dylematy. Bo jak ma gorączkę to śpi, a jak się ją zbije, to dziecku odwala.

9) syrop może być większym smakołykiem niż tabliczka czekolady, a dzieci potrafią się kłócić o to, które pierwsze dostanie płynny paracetamol.

10) mało jest w życiu większych przyjemności, niż ta, którą odczuwasz odprowadzając wreszcie ZDROWE dziecko do przedszkola.


84 thoughts on “10 prawd dotyczących chorych dzieci”