3 linia remontowego frontu

3 linia remontowego frontu

Poniedziałek. Dzień święty. Matka wstała pełna energii i nakrzyczała na Córkę Pierwszą, że się opiernicza, zamiast się ubierać do przedszkola. Dzieciaka pogoniła, okutała się w płaszcz, szalik i kozaki, chociaż dzisiaj ciepło i pobiegła do auta. Zgodnie ze starym kaszubskim przysłowiem: „Im wcześniej wyjdziesz z domu, tym wcześniej wrócisz i szybciej pomalujesz sufit” chciała pozbyć się dzieciaka, po drodze kupić farbę, zakasać rękawy i wziąć się za malowanie. Nawet Córka Druga, która dzisiaj miała zostać w domu ze względu na smarki i weekendową gorączkę, zacierała rączki, gdy jej CP powiedziała, że będzie malować ściany…. taaaa…. Już widziałam CD jak lata mi po pokoju z wałkiem.

Cóż.. auto nie odpaliło. Ba, nawet nie można go było otworzyć, bo MS znowu nie domknęła bagażnika i się akumulator rozładował. Córka Pierwsza pobiegła więc do domu, rozebrała się i powiedziała, że idzie bajki oglądać. Nawet obietnica, że zawiozę ją autem babci, a babcia ją odbierze i pójdą na ciacho nie przekonała jej do ponownego założenia kurtki i butów. A że czasami pozwalam dzieciom wygrywać, by nie czuły się sfrustrowane i wiedziały, co to znaczy „odpuścić”, machnęłam ręką na te bajki i pojechałam po farbę.

Oczywiście nastawiona byłam już na kupno Dekorala „Szary platynowy”, boście mi pisali, że wpada w niebieski, ale obok stały farby Duluxa, między innymi kolor „Dryfujące kły”…. Nie, „kry”. W sumie, jak kolor ma wpadać w błękit, to raczej kry, nie kły. Jeszcze się wahałam, bo na Dekoralu był napis, że farba pachnie podczas malowania, ale z drugiej strony MS ma od 3 tygodni katar, śluzówki w fazie rozkładu, więc i tak niewiele czuje. Wzięła Duluxa. Pan przy kasie powiedział, że na suficie w sklepie jest właśnie ten kolor. MS spojrzała w górę i… zwątpiła w ten błękit.  Ale w sumie lepiej mieć szary niż niebieski w pokoju dziennym. Tak myślę.

Dlatego właśnie dzisiaj córki siedzą przed bajkami, a MS zabiera się za malowanie. U góry zdjęcie sufitu z wczoraj…. Czad. Wczoraj wszelkie dziury zostały zalepione gipsem i wyszlifowane.

Idę malować.


17 thoughts on “3 linia remontowego frontu”