Co robi MS samotnie w mieszkaniu

Co robi MS samotnie w mieszkaniu

Na przykład:

– śpi do 10:00. A dokładniej to raz się zdarzyło. Wczoraj. Po nocy, podczas której Córka Druga kopała mnie w plecy, a Córka Pierwsza zwierzała mi się, że woli spać w moim łóżku, wstałam o 7:00, ubrałam dzieciory, oddałam we władanie babci i sama wskoczyłam znowu do łóżka.

– ogarnia mieszkanie. Niewiele widać z tego ogarniania, bo głównie ogarnia wzrokiem (klasyka!), a taką łazienkę to na przykład trzeba byłoby ogarnąć ścierą i mopem. Plan jest, by zrobić to jutro.

– ogląda Dzień Dobry TVN. Ale jak wczoraj zobaczyła Katarzynę Gwizdałę do kompletu z panią Jolantą P., to stwierdziła, że tego już za wiele i że jednak przestanie oglądać, bo to strata czasu i nerwów.

– zaczepia na Facebooku psychologów dziecięcych i stawia na odległość diagnozy. Bo Córka Pierwsza wciąż sika, chociaż nie powinna.

– i uwaga! Pracuje. Tak, tak, nadgania zlecenia, kosi kasiorę.

– gotuje obiady. Dokładniej: odgrzewa spaghetti z niedzieli.

– grzebie jęzorem w dziurze w zębie. A właściwie grzebała, bo dzisiaj dziura została zaklejona.

– myje włosy i bierze prysznice w ciszy. Totalnej ciszy. Bez pośpiechu i stresu.

– sprawdza czy w czasie, gdy była pod prysznicem nikt z przedszkola nie dzwonił z informacją, że natychmiast trzeba odebrać którąś z córek, bo ma gorączkę, rzyga, krwawi z nosa lub uszu, głosi hasła niepodległościowe albo udaje, że jest specem od wypadków lotniczych.

– po tym wszystkim gada Marjannce, że jest zmęczona i powinna uciąć sobie poobiednią drzemkę, ale ma jeszcze 7 tekstów do klepnięcia.

I tak na wszelki wypadek, żeby nie było, że się MS od dwóch dni obija, Córka Pierwsza dzisiaj rano zaproponowała:

– To skoro my idziemy do przedszkola, a ty będziesz mieć więcej czasu, to posprzątaj nam pokój.

Genialne! Leniwa po tatusiu, sprytna po matce. Albo odwrotnie. Gdzieś ja miałam numer do kominiarza…..


40 thoughts on “Co robi MS samotnie w mieszkaniu”