Pomysły na drugie śniadanie dla dzieci

Pomysły na drugie śniadanie dla dzieci

Pod wpisem o obiadach w szkole (dzisiaj była… pomidorowa, a wiadomo skąd się bierze pomidorowa…) KLIK -> http://www.matkasanepid.pl/z-corki-cytaty/co-bylo-w-szkole-na-obiad/ pojawiło się pytanie „Co dajecie dzieciom na drugie śniadanie?”.

Ja nie Dzień Dobry TVN ani nie modelka z rybią paszczą, więc kto by mnie tam słuchał, ale oprócz kanapek daję musy owocowe w saszetkach. Dodam, że kupuję je w Rossmannie, bo często są w promocji. I kanapki. Klasyczne – chleb z żółtym serem. Dla moich córek chleb z żółtym serem jest tym, czym dla mnie kawa – po prostu żyć się bez niego nie da.

Jednak czasami, gdy chcę chociaż odrobinę poczuć się jak wspaniała, perfekcyjna matka, robię muffinki marchewkowe, muffinki ze szpinaku z lukrem i suszoną żurawiną na wzór tureckiego ciasta szpinakowego, muffinki wytrawne, takie jak te:

albo tortille zawijane z sałatą i (a jakże) żółtym serem. Zdarza się także, że składam tortillę z… żółtym serem i wędliną w trójkąt, podpiekam na suchej patelni z dwóch stron i gdy ostygną pakuję do pudełka. Wzięcie też mają batony śniadaniowe z płatków, owoców suszonych, z mlekiem skondensowanym z puszki. Świetne są też domowe gofry-serduszka, które robię dzień wcześniej na podwieczorek. Składam im, zawijam w folijkę i do śniadaniówki – mogą podzielić się z koleżankami.

Nie daję im kasy, bo w szkole nie ma sklepiku.

Ale przede wszystkim jedzą… kanapki z serem.

 


56 thoughts on “Pomysły na drugie śniadanie dla dzieci”