Trochę o zdrowiu

Trochę o zdrowiu

Zapierdziel mam. Do napisania z pierdylion tekstów do niedzieli. Właśnie posprzątałam mieszkanie, nastawiłam pranie, ugotowałam obiad, gadam z Marjanną i zajmuję się wszystkim tym, co przecież nie może poczekać.

I dlatego chciałabym zwrócić Wam uwagę na to, że jestem stara i schorowana.

Ostatnio, gdy byłam u pani Agnieszki od nastawiania pleców, ta spytała:

– Czy przypadkiem siadając nie podwija pani prawej nogi? Bo mi się wydaje, że pani podwija.

Cóż, nie skupiam się na tym, jak siadam. Bardziej, gdzie siadam: czy nie na telefonie, na kubku z kawą albo na dziecku. Nie wiedziałam co odpowiedzieć, ale obiecałam, że zwrócę na to uwagę.

Tak, siadam podwijając prawą nogę. Siadam też z nogą na nogę. A nie powinnam. Ale się zapominam.

I o czym to ja chciałam…

A, w związku z tym, że cierpię z powodu bólów głowy i mam zaniki pamięci („Jasna cholera, gdzie ja wydałam tę całą kasę???”), zapisałam się pół roku temu na tomograf. Prośba jest taka, byście mi w poniedziałek rano o nim przypomnieli, bo głupio by było zapomnieć o badaniu, które się robi między innymi z powodu zapominania.

I tak, w poniedziałek mam tomograf. Pani pielęgniarka powiedziała mi, że ostatni posiłek mogę zjeść o godzinie 10. A to oznacza, że będę mieć nawet 6 godzin przerwy między posiłkami, a nie 6 minut, jak zazwyczaj. Czy mogę więc w poniedziałek o tej 10 zjeść maxi kebaba? Bo co prawda będę później w szpitalu, ale obawiam się, że w nim umrę. Z głodu. Chociaż oglądając zdjęcia posiłków z wejherowskiego przybytku wnioskuję, że nie ja jedyna bym tam z głodu umarła.

Poza tym mam poważne problemy ze wzrokiem. Tym nieszczęściem podzieliłam się oczywiście z Marjanną.

– Kurde, muszę iść w końcu do okulisty. Jak jest w tekście małe L obok drugiego małego L, to mi się zlewa…

– No to koniecznie, ale ja myślałam, że ty masz już okulary? – Marjanna użyła wszystkich zwojów mózgowych. – Czyli co, źle dobrane?

– W sumie, może powinnam je założyć… – ja również użyłam swoich zwojów.

– Nie ma za co! Stopińdzisiąt się należy.  Otworzę porady lekarskie online.

Widzicie? Tomograf, okulista….. i psychiatra.


44 thoughts on “Trochę o zdrowiu”