Zamek Drakuli kontra Powsinoga

Zamek Drakuli kontra Powsinoga

Powiem Wam, że ja bardzo lubię tę moją przyjaciółkę Powsinogę. I nie lubię jej tylko dlatego, że jestem od niej wyższa i szczuplejsza. To taka osoba na dobre i na złe .

Lubię ją także za wewnętrzną elastyczność i pozytywne nastawienie do świata. Na przykład jak ja się rozwiodłam, to ona stwierdziła, że w sumie mam fajnie i też się rozwiedzie, no i się rozwiodła (to tak w skrócie).

I jak powiedziałam, że jadę do Rumunii, to ona powiedziała, że jedzie ze mną. Ja jej na to, że ma się zastanowić, bo ksywka „Powsinoga” nie wzięła się z księżyca, a wycieczka jest autokarowa i do tej Rumunii autokar jedzie 30 godzin. Bo wcześniej myślałam, że 16h, więc kupiłam wycieczkę, ale dokładnie przeczytałam umowę i dopiero z tej umowy wynikało, że mi się coś kompletnie popieprzyło i to będzie 30, a nie 16.

Na to Powsinoga, która jest tytanem pracy, bizneswoman i samotną matką, powiedziała:
– Cudownie! Marzę o tym, żeby usiąść na dupie na 30h i nic nie robić – po czym zadzwoniła do biura podróży, przedstawiła się (z imienia i nazwiska, a nie „dzwoni Powsinoga”) i oznajmiła, że chce tę samą wycieczkę co Matka Sanepid. Ta sama opcja, ten sam pokój. I tak okazało się, że jedziemy razem do Rumunii.

Dzisiaj z Powsinogą odbyłyśmy klasycznie krótką, 45-minutową rozmowę na temat pracy, facetów i żarcia. Przy okazji poinformowałam Powsinogę, że 30h w autokarze to jedno, jest jeszcze coś:

– Na ruiny zamku Drakuli wchodzi się po schodach. Wiesz ile ich jest? Około 1400*! 1400!!! Kumasz? W Dinant (Belgia) na cytadelę było ponad 400, a wjeżdżała tam górska kolejka. I do czerwca w Rumunii na zamek Drakuli windy raczej nie wybudują.
– Czekaj, czekaj – powiedziała Powsinoga. – Ile jest schodów na Mariacki w Gdańsku?
– 400 z czymś! A na zamek Drakuli 1400!!!
– No to moja droga… To sobie tam wyrobimy piękne pośladki!

O, właśnie. ELASTYCZNA.

*Dokładnie 1440.


40 thoughts on “Zamek Drakuli kontra Powsinoga”

  1. ekhm. Obczaiłam też, że jej ulubiony Jean Bean w Rumunii jest tańszy, niż w Polsce. Ależ się ucieszyła! Będziemy więc odpoczywać, ćwiczyć i drinkować!

  2. Anna Hałuszczak no bez, bez. Jeszcze w lutym mój własny dziadek zadał nam pytanie:
   – A z kim dzieci zostawicie?
   Na co obie odpowiedziałyśmy:
   – Te dzieci MAJĄ OJCÓW!

  1. Natalia Borkowska no zamek w planach jest, więc jest to bardzo możliwe. Możliwe też, że nie doczytałam całej tej umowy, bo zacięłam się na informacji o długości podrózy i się okaże, że trasa jest jednak w planie od początku 😀

   1. Matko to może gdzieś na tych schodach się spotkamy 😊 Też tam jadę pod koniec czerwca 😉

 1. Zazdro Powsinogi,ja mam siostrę 😉 Ty weż poczytaj tę umowę dokłądnie,bo mnie się przytrafiła taka historyjka:pani opowiada o wycieczakch,min na Górę Synaj.Ja nie wiem,co za pierdolczyk kazał mi tą wybrać też.Mój chłop głuchawy,usłyszał ,że 800 schodów,ja usłyszałam całość…….Jakoś tak już nie wyprowadziłam go z błędu,że te schody,to jak wleziesz jakieś 2,5 k nad poziom morza,nocą 😛 Nie wybaczy mi tego nigdy,ja to wiem 😛 Stalowy poślad 😀

 2. o a my jedziemy pod koniec lipca , zatem czekam na relację !
  od dłuższego czasu mówię że ja tam zostanę i będę straszyła na zamku 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zaloguj się przez Facebook

Powiadom mnie o odpowiedziach na mój komentarz