Byłabym matką idealną

…gdybym straciła słuch.

Do takiego wniosku doszłam podczas ostatniego weekendu. Córek nie było w piątkowy wieczór, całą noc i w sobotni poranek. Nie było, bo były na piżama party. Córka Druga co prawda iść nie chciała, ale „ciocia” powiedziała, że będą rodzynki w czekoladzie i pizza. CD więc spakowała w plecak z żyrafką piżamkę, trzy maskotki i wybyła z domu. Podobno nawet nie zapłakała za mną, a wraz z pięcioma innymi dziewczynkami poszła spać grubo po północy.

I co w tym czasie działo się u mnie? U mnie była cisza. Grobowa cisza.. upragniona cisza. Bo nic mnie nie wytrąca z równowagi, jak ten ciągły dziecięcy jazgot. Ja tam mogę im kotleciki smażyć, buty im kupować, bajki włączać, na rower z nimi wychodzić, gacie zakładać, tyłki podcierać, ale nic mnie tak nie wkurza, jak ciągłe gadanie, piszczenie, ględzenie, kłapanie, kłócenie się, pyskowanie.

Niestety wolny wieczór, noc i poranek to dla samotnej matki za dużo dobra i matka mogłaby się posikać ze szczęścia. Ba, mogłaby nawet wypocząć i zatęsknić za dziećmi, w związku z tym córki, gdy tylko wróciły do domu, zaczęły kłapać, piszczeć, kłócić się, pyskować, skamleć. Ogólnie znęcać się używając wysokich tonów. A CD dołożyła jeszcze tej nocy gorączkę. Gorączkę, która co prawda rozgrzewa jej głowę, ale nie odbiera mowy.

I od razu mi się przypomina prezent, który dostałam od Ojca Biologicznego na pierwsze nasze Boże Narodzenie po narodzinach Córki Pierwszej: suszarka do włosów do usypiania dziecka i zatyczki do uszu. Co by o nim nie pisać – rękę do prezentów to miał zawsze. Teraz oczekuję (oprócz zmywarki*) srebrnej taśmy. Albo chociaż szerokiego plastra.

* Twierdzi, że pamięta o tej zmywarce…. Pewnie, że pamięta. Bo nie pozwalam mu zapomnieć.

27 odpowiedzi na “Byłabym matką idealną”

 1. Taśma i gumowy młotek to mus na wyposażeniu matki Matko 🙂 jak możesz nie mieć?

 2. A myślałam że tylko ja nie mogę znieść dziecięcego jaczenia i jestem wyrodna matka

 3. Barbara Front pisze:

  Ja tez używałam suszarki do usypiania dziecka jednego i drugiego. 🙂 idealnie działa i na kolki tez jest fajna. 😉
  Moj sYn tez gaduła! Opowiada mi co sie dzieje w bajce choćbym ślepa była. Masakra straszna.

 4. Ja mam 😀 nic więcej nie powiem, bo zaraz mnie prokurator odwiedzi 😉

 5. Aśka Mrochem pisze:

  Moi też bez przerwy klepią jadaczkami. Na pocieszenie powiem,że starszy ma 12 lat i gada coraz więcej. O młodej nie wspomnę. Non stop, bez przerwy, bez opamiętania. I jak już mam apogeum ( kilka razy dziennie) wtedy ( czasami) myślę sobie – no ale w sumie zdrowi są i to jest najważniejsze 😉 a należy jeszcze wziąć pod uwagę, że w robocie przez wiele godzin tez zazwyczaj ktoś coś do mnie mówi…. Taka karma 😮

 6. Dorota Nosal pisze:

  mam to samo co do bycia matka idealna wszystko zniose ale te ich ciagle klotnie i wrzaski … ehh

  • Jola Dragon pisze:

   moj 3 latek jest na etapie piszczenia , wydobywaja sie z jego ust tak wysokie tony ze mi mózg wibruje . Do tego oczywiscie kłótnie z siostra ,której sie buzia nie zamyka, gada nawet przez senMasakra

 7. Oglądałas „Uwage”???

 8. Myszka pisze:

  Moje córki choć starsze juz teraz, też swoje odstawiały. Kłótnie i wrzaski z wiekiem nie przechodzą ( są gorsze). Nic jednak tak nas do tej pory nie wyrwało z wyra w środku nocy, jak śmiech córki starszej. Nie cichutki chichot damie przystający, ale gruby, rubaszny, ile fabryka w płucach pozwoliła, zostawiając rodziców kompletnie zdezorientowanych, półprzytomnych i stojących pod jej piętrowym łóżkiem , z wyrazem pysków „wtf”?
  Do dziś ciekawa jestem, co też jej się śniło

 9. Mnie gadanie nie przeszkadzało – chyba w ogóle jestem odporna na hałas (lubię rocka:) – potrzebuję łomotu, żeby sobie podnieść ciśnienie:)

 10. Aurelia pisze:

  Tak to już jest, każdy wiek ma swoje i czemu się dziwić? Patrząc na siebie nie byłam lepsza ani gorsza od obecnych dzieci, ale na pewno wyciągnęłam wnioski ze swego wychowania

 11. peugeotcikowa pisze:

  Nie pisz nic o taśmach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *