Aleście wysmarowali… teksty o brudaskach

I przyszedł czas na obiecane podsumowanie konkursu związanego z mydłami Dettol….

Po przeanalizowaniu Waszych komentarzy dotyczących wpadek związanych z dzieckiem nie zawsze idealnie czystym, czasami nieco przykurzonym albo nawet obrobionym po pachy, łatwo dojść do wniosku, że posiadanie w domu mydła antybakteryjnego jest niezwykle przydatne. Bo o ile obmycie dziecka z piasku czy popiołu wydaje się proste, o tyle maluch, który siedział w kociej kuwecie, bawił się z psem czy po prostu umazał się w zawartości pieluszki, może być narażony na styczność z bakteriami szkodliwymi dla jego zdrowia.

Anka C, jedna z mam biorących udział w konkursie napisała:

“Moja 11 miesięczna pociecha i radość z upodobaniem raczkuje po całym domu. Ku utrapieniu naszych kotów musi być zawsze przy nich i o ile mamusi (czyt. mnie) nie chce naśladować w żadnych super ważnych czynnościach (np. wkładanie klocków do pudełka), to jeśli koty coś zrobią to, ona też musi. Jakiś tydzień temu przyłapałam ją na piciu wody z ich dozownika, więc skarciłam, że „be”, że „nie wolno” i straciła zainteresowanie. Jakież było moje zdziwienie kiedy 3 minuty później nakryłam ją przy misce z jedzeniem, kiedy to z wyrazem lubości na twarzy wsmarowywała sobie kocią, mokrą karmę w nogi i body. Twarz i włosy załatwiła pod moją nieobecność. Wzięłam delikwentkę pod pachy, zaniosłam do wanny, spłukałam prysznicem i wyjąwszy dziecia z wanny posadziłam na ręczniku na podłodze, żeby zalać wodą to ufajdane body. Sekundę później zarejestrowałam brak obecności człowieka na ręczniku. Córka stała na czworaka w kuwecie. Mokra, w zbrylającym żwirku. Ręce do łokci i prawie całe nogi były pokryte skorupą. W ręku trzymała wielką, kocią kupę.”

Pyszności. Pamiętacie, jak Córka Druga jadła kocie wymiociny? Aż by się chciało takiego dzieciaka zdezynfekować od stóp do głów. Wyszorować czymś, co nie tylko zmyje wszelkie bakterie i wirusy, ale też obraz tego umazanego potworka z naszej głowy…. Bywają jednak także sytuacje bardziej codziennie. Mniej hardcore’owe, jak to lata temu mówiła młodzież. Nie na darmo Rysiu z Klanu zawsze mówił: “Dzieci, umyjcie rączki”. Lusia tak oto opisała historyjkę związaną ze swoją córką:

“Córka moja bawiła się z psem na podwórku przed domem.Było po deszczu, więc z natury biały pies i córka wrócili ubłoceni całkowicie.Córka brudna i ociekająca błotem wzięła z półmiska jabłko i patrząc na mnie pyta: ‘Myte to?????’”

Cóż, dbałość o higienę może przybierać różne formy, a dzieci czasami przechodzą ze skrajności w skrajność. Ja mogę za to przytoczyć historię, którą znam z opowiadań mojej mamy. Nie było wtedy jeszcze pachnących, antybakteryjnych, ślicznie zapakowanych mydeł w fascynujących i zautomatyzowanych aplikatorach, ale wiadomo, myć się trzeba było. Co wieczór więc przychodziłam do mamy i pytałam, które części ciała mam umyć. I mama po kolei wymieniała, że buzię, lewą rękę, prawą rękę, brzuszek, pupę, uszy… aż któregoś razu przyuważyła, gdy moje obie gołe stopy wystawały spod kołdry (do dzisiaj mam chłodzenie przez stopy…), że jedna jest brudna, a druga czysta. Okazało się, że mama w częściach ciała do mycia wymieniła tylko prawą nogę, zapominając o lewej, dlatego umyłam tylko jedną…

lewa strona  prawa strona

(ponieważ uwielbiam zapach lawendy, to Córka Druga myje rączki mydłem kojącym)

O ile jednak brudne dziecko, to podobno szczęśliwe dziecko i zazwyczaj umorusany maluch wzbudza wesołość u dorosłych, o tyle rodzice zawsze powinni być opanowani i nienagannie czyści oraz przygotowani na wszelkie wypadki losowe. Ale bywa i tak, że się nie da, no po prostu się nie da.

Kęciek napisała “Tymon miał wtedy 8 miesięcy, lipiec, jesteśmy na działce z dziadkami, ciociami, wujkami, kuzynami, no rąk do opieki nie brakuje, więc matka pełen luz, opalanie, prasa, książki. Dziecko je herbatniki? Okej. Dziecko raczkuje po trawce, na czarne kolana i stopy? Umyje się mu wieczorem. Wiadomo, z dziećmi sielana nie trwa wiecznie, nie trwa zwykle więcej niż pół godziny. Tymon nagle słabnie, wymioty, zasypia. No panika kosmiczna w całej rodzinie, na prędkości jedziemy do szpitala, najbliższy 10km od działki. Ojciec bez koszulki, matka bez butów, a dziecko w drodze się śmieje, bawi swoją czapeczką, gada coś tam po swojemu. No jakby nigdy nic. Szpital, izba przyjęć, wszystko zaskakująco szybko, już nas przyjmują, ale wiadomo – matka opowiada, że już tu syn mdlał, prawie prawie, a on się smieje i lekarkę za włosy łapie. Lekarz przeprowadza to badanie wstępne, żeby ocenić stan, ja oczywiście już 2 minuty tłumaczę, że my na działce, wakacje, taki brudny, bo na trawie ze starszymi siostrami, a tu trach, otwiera pieluchę, a tam więcej trawy niż po skoszeniu hektara łąki. Ojciec zachował pokerface, ale ja wybuchnęłam śmiechem pomieszanym ze łzami.

Rączki też miał brudne, ale poziom ufajdania tyłka przerósł moje najśmielsze wyobrażenia. Szczególnie w tej sytuacji.”

A ponieważ konkurs, jak i artykuł powstał przy współpracy z producentem mydeł marki Dettol warto dodać na koniec, że jest to jedyne w Polsce mydło, które usuwa 99,9% bakterii, w tym bakterie E.Coli, Salmonelli i wirusy grypy. Mydło dostępne jest nie tylko w tradycyjnych pojemnikach z pompką, ale także z bezdotykowym aplikatorem, który sprawia, że mycie rąk staje się niezwykle skuteczne i wyjątkowo higieniczne.

Dettol02Dettol01

Produkty Dettol dostępne są hipermarketach, supermarketach oraz drogeriach, w różnych wersjach. Mydło nawilżające zawiera ekstrakt z aloesu oraz proteiny mleka, mydło pielęgnacyjne mleczko bawełniane oraz ekstrakt z kojącego rumianku, a kojące: ekstrakty z winogron i lawendy. I co najważniejsze dla nas – mam, mydła Dettol posiadają pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka i mogą być regularnie używane przez całą rodzinę.

Dettol_Mydlo_Ukojenie_Pompka250ml_300dpiDettol_Mydlo_Pielegnacja_Pompka250ml_300dpiDettol_Mydlo_Nawilzenie_Pompka250ml_300dpi

10 odpowiedzi na “Aleście wysmarowali… teksty o brudaskach”

 1. Agataniemanosa pisze:

  Matka, aleś odwaliła cd do zdjęcia 😀
  Cudny aniołeczek z niej 😀
  OB blondynem jest, czy ty się farbujesz? 😉

  • Matka Sanepid pisze:

   Ja naturalna szatynka, OB naturalny brunet. Ale laski nam takie fajne blond wyszły, że nie sprawdzamy, czy nasze, bo i tak się nam podobają.

   • klaudek pisze:

    matko s u mnie to samo ja szatynka T brunet starsza jeszcze ok bo szatynka a młodsza gdyby nie ta suknia to identyko z profila i włosy to już jota w jota moja CD 😉 jak bliźniaczki bez kitu

 2. MZ pisze:

  eeeeeeeeee foch!!!!!!!!!! =D

 3. Ewa pisze:

  CD wygląda tu jak Księżna Pani, no bo jak księżniczka to za mało powiedziane a raczej napisane.

 4. Agnieszka pisze:

  No Matka,córa to Ci wyszła jak ta lala.
  Ja uwielbiam lawendowy dettol,moja Gabi rumiankowy.Tylko jakoś mnie ta maszyna bezdotykowa nie przekonuje…

 5. Karola pisze:

  O jejku, CD wygląda tu na zdjęciach jak aniołek, jeszcze odstrzelona jakby na bal sylwestrowy szła. 🙂

 6. Fuksja pisze:

  Ja odkąd mam bliźniaki w wieku lekko ponad 2 lata kupuję tylko właśnie te mydła. jakoś jestem spokojniejsza bo one cały czas wszystko do buzi biorą. A i powiem, że i mnie służy szczególnie to nawilżające bo mam uczucie, że jednak skóra rąk jest w lepszym stanie.

 7. Baśka pisze:

  mnie zawsze zastanawia: po co bezdotykowy aplikator?
  przecież mydlo się wyciska mając bakterie na rękach a potem tak czy inaczej te ręce się myje więc czego na dozowniku by nie było to po myciu tak czy inaczej ubite 😀

 8. zuz pisze:

  Ooo… Lubię te mydła. Goszczą w mojej łazience już od ładnych paru miesięcy. Już chyba sobie nie wyobrażam mycia rąk zwykłym mydłem. Po powrocie do domu, po powycieraniu wszystkich klamek i poręczy, niemalże widzę jak po moich dłoniach skaczą bakterie i inne obrzydlistwa. Dla tego unicestwianie przez Dettol 99.9% bardzo do mnie przemawia:) Poza tym dla mnie równie ważne jest to, że posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Dzięki temu jestem spokojniejsza o rączki mojej latorośli, które bardzo często znajdują się w buzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *