Bierz kasę i zmieniaj swój świat

Wpis powstał przy współpracy z Fundacją Aviva

Ile razy narzekałaś, że w Twojej gminie nie ma dobrze wyposażonego przedszkola? Albo, że Twoje dziecko bawi się w świetlicy, w której brakuje krzeseł, stolików i miękkiej wykładziny? Jak często miałaś ochotę oddać swojego malucha pod opiekę doświadczonej opiekunki na parę godzin, żeby wyjść na zakupy lub pobiec na kurs języka francuskiego, ale nie znalazłaś dobrze zorganizowanego klubu malucha?

Niestety władze samorządowe czy państwowe nie zawsze mają dobre pomysły, niekoniecznie też wiedzą, czego brakuje mieszkańcom danej dzielnicy, małego miasteczka czy wsi. To często w głowach zaradnych, pomysłowych i aktywnych mieszkańców rodzą się pomysły i inicjatywy, które ułatwiają życie im i ich sąsiadom. To oni najlepiej wiedzą czego im brakuje i gdy dysponują odpowiednimi narzędziami są w stanie zrobić dla swojej okolicy więcej niż niejeden radny, burmistrz czy prezydent. I o ile o dobre chęci i pasję martwić się nie trzeba, to brak budżetu rujnuje wielokrotnie nawet najlepsze pomysły i studzi głowy zapalonych obywateli.

Jeśli macie fajny pomysł na uatrakcyjnienie swojego osiedlowego klubu, na założenie świetlicy dla dzieci albo chcecie doposażyć plac zabaw pod blokiem, spróbujcie swoich sił z Fundacją Aviva. Program “To dla mnie ważne” przeznaczony jest dla osób z inicjatywą. Dla osób, które mają pomysł, potrafią go realizować, ale nie mają na to środków. Teraz pieniądze na różne projekty, w sumie 100 000 zł, są na wyciągnięcie ręki.

Jak to działa?

Na pytanie, jak w głowie jednej osoby powstaje genialny pomysł nie odpowiem. Wiem jednak, że aby otrzymać od Fundacji Aviva pieniądze na jego realizację trzeba mieć plan. Nie jakiś skomplikowany, ale chociaż ogólny zarys swojego przedsięwzięcia. Potem wystarczy znaleźć ludzi, którzy poprą pomysł w głosowaniu internetowym i organizację, która – w razie sukcesu – zrealizuje go za pieniądze z grantu. Spośród 20 pomysłów, które zyskają największe uznanie, jury złożone z osób-autorytetów: lekarza, psychologa, współtwórcy fundacji społecznej, prezesa organizacji rodziców, działaczki społecznej wybierze te, którym przyzna środki na realizację celu.

Pieniądze są do wzięcia. A wszelkie szczegóły dotyczące akcji do przeczytania tutaj.

To dla mnie ważne

To dla mnie ważne

6 odpowiedzi na “Bierz kasę i zmieniaj swój świat”

  1. Świetne. Mnie zaskakuje, że jakoś zupełnie w sferach dotyczących Dzieci nie przyjęła się koncepcja partnerstwa publiczno-prywatnego…

  2. a mnie najbardziej dziwi to, że ci co najmniej robią, najwięcej marudzą. Gdy w gminie powstał duży plac zabaw, to pan w sklepie jojczył, że nie ma boiska. I że dzieci się wdrapują na drabinki a to niebezpieczne, bo nikt ich nie pilnuje… I w ogóle „po co?”

  3. Eee, to akurat standard 🙂 W życiu też marudzą ci niezaangażowani… Bo oni mają dużo czasu i siły 😀

  4. Ja nic nie robię, ale przynajmniej nie marudzę 😉

  5. Matko, jak nic nie robisz??? Jak się ma dwójkę Dzieci, to już powinno per se uprawniać do emerytury… I to zaraz po urlopie macierzyńskim 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *