Matki szkolnie doświadczone

Pytanie mam. Proste acz zasadnicze. Czy ja mam oświadczyć OB, że zrzutka na wyprawkę szkolną obejmuje także plecak? Taki duży, na planie kwadratu, z profilowanymi plecami, szerokimi szelkami, pierdylionem odblasków i kucykami/Elsą i Anną/potworami z Monster High?

Czy dziecko w pierwszej klasie nosi coś więcej poza:

– gumkami do robienia bransoletek,

– kanapkami,

– wodą,

– obrzydliwymi marchewkami/jabłuszkami z akcji „dajemy dzieciom paskudne warzywa i owoce, które i tak potem zjedzą świnki morskie”

– mlekiem czekoladowym, które nawet obok mleka nie stało, za to skąpało się w alergenach,

– zeszytem i piórnikiem?

Czy książki nie zostają po prostu w klasie? Czy mi się po prostu ze szkołą skandynawską pochrzaniło? I ten dzieciak potrzebuje walizy na kołach i wozu drabiniastego, by do szkoły donieść to, czego potrzebuje?

94 odpowiedzi na “Matki szkolnie doświadczone”

  1. Najprościej byłoby wrócić do korzeni i nosić książki przewiązane paskiem tyle tylko, że dzisiejsze paski są z plastiku i zapewne nie wytrzymałyby ciężaru wiedzy(?) 🙂 Kiedy oglądam te wszystkie Calineczki posypane brokatem na zeszytach, Lewandowskich w wersji dla chłopaków to chce mi się śmiać bo w żadnym stopniu nie przypominają one wyprawki ucznia tylko jakieś przedziwne vanity fair.

  2. […] Dziękuję za wszystkie komentarze dotyczące plecaka. Nasz dzisiejszy poranek obfitował w liczne wizyty w sklepach papierniczych i przemysłowych, […]

  3. Basia pisze:

    Się uśmiałam z tymi warzywami :)))) Bo u nas właśnie są dla świnek!

  4. mjakmama pisze:

    U nas wszystko procz książki do kaligrafi i książek MEN było noszone w plecaku. Nosili po 3 zeszyty plus jeden jako dzienniczek, książka do religi, teczka na rysunki, 2 ksiazki do angielskiego, ksiazka do polskiego, ksiazka do matematyki, sniadaniowka, butla wody, piornik – nie wszystko razem ale czasami było ciężko. W I klasie mieli plecaki nie markowe ktore okazaly sie szajsem bo szelki po 2 mcach odpadły, teraz z uwagi na wage ksiazek kupilismy herlitz smart mam nadzieję że II i III klase wytrzymaja,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *