Córka Pierwsza wyprowadza się

Córka Pierwsza ma ogólnie pisząc… trudności dermatologiczne. Skórę ma szorstką jak papier, swędzącą, pękającą. Takie tam. Jej problemami zainteresowała się nawet logopedka Córki Drugiej.

 • Uczulenie?
 • Chyba tak. Jeśli na kota i świnki morskie, bo się będzie musiała z domu wyprowadzić – powiedziałam.
 • Może się wprowadzić do mnie. Syn już prawie nie mieszka, a dziewczynki są fajne.
 • Tak, tak! Chcę mieszkać z panią A.! – krzyknęła Córka Pierwsza.
 • Córko, ale pani A. nie jada mięsa. Jak ty to wytrzymasz?
 • W najgorszym razie zjemy syna – pocieszyła logopedka, której wegetarianizm najwyraźniej jest wybiórczy i sprawa pozostała w zawieszeniu na kilka tygodni, aż do testów alergologicznych.

Okazało się bowiem, że Córka Pierwsza, niegdyś uczulona jedynie na trawę, obecnie ma alergię na wszystko, co otacza ją w domu: koty, świnki morskie, roztocza i pleśń (wilgoć na suficie w pokoju pojawiła się znienacka  w tym roku i musi poczekać do wiosny). Wracałyśmy od lekarza, gdy Córka Pierwsza bardzo rozsądnie spytała:

 • To co teraz muszę zrobić? Spakować się tylko czy coś załatwić?
 • Ale co ty chcesz załatwiać?
 • No do pani A. muszę się wyprowadzić. Uprzedzisz ją jutro?

Cóż. Uprzedzę, skoro już się CP zdecydowała….

7 odpowiedzi na “Córka Pierwsza wyprowadza się”

 1. Ja pisze:

  Pani A. musi być super!

 2. Olga pisze:

  Jeszcze CD podrzuć w promocji 2 za 1 i odwiedzaj je w weekendy.
  A tak na serio to jako mama 9 letniego alergika to dwie rzeczy polecę, które uratowały nam skórę dosłownie i w przenośni. Pierwsza to oczyszczacz powietrza ale takiej firmy, która na tynku jest minimum 15-20 lat, nam na alergologii 7 lat temu polecono Sharpa i obecnie mieszkają już z nami 4 sztuki i różnica jest kolosalna, i nie wpuszczaj kota do ich pokoju,szczególnie do łóżek.
  Druga sprawa to próba z eliminacją na 6 tygodni glutenu i mleka z diety, nawet jeśli testy nic nie wykazują?. Nie muszą.
  Piotrek zdzierał sobie skórę z nóg i ramion, mógł spokojnie służyć za tarkę. Drapał się jak małpa i oczywiście alergolog i dermatolog zgodnie przez 4 lata rozpoznawały AZS na który nic nie pomagało, znam nazwy i ceny wszystkich aptecznych specyfików.
  I nagle stał się cud, na diecie, obecnie bez glutenu, bo ostatecznie jest celiakię i z ograniczeniem mleka, pije trochę kefiru i je trochę bielucha i sera żółtego i skóra nawet w zimie jak u zdrowego niemowlaka. Spróbuj może i Wam pomoże.
  Poczytaj o skórnej postaci nietolerancji glutenu- chorobie Duhringa.

 3. Basia pisze:

  Nam pomaga ozonator/jonizator.”zneutralizował”kota.

 4. mtp pisze:

  Oklady z / kapiele w krochmalu moga pomoc – na pewno nie zaszkodza, i do tego tanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *