Informacja urzędowo potwierdzona

Córka Druga wciąż ma ospę. Informację potwierdzić może osoba z medycznym wykształceniem, która dzisiaj podbiła receptę na syrop przeciwwirusowy i poleciła Octenisept zamiast gencjany. Bo CD fioletową do lekarza zaprowadziłam. A krosty to ona ma wszędzie. Zdecydowanie WSZĘDZIE, ale szczegółami Was nie będę obdarowywać. W każdym razie Córce Drugiej się nudzi, bo Córka Pierwsza, która żadnych objawów chorobowych nie ma, poszła do przedszkola.

– No mamo, jedź już po CP – krzyknęła po 15:00 CD.

– A co? Już się za nią stęskniłaś?

– Nie, po prostu się nudzę…. – odpowiedziała CD zza telewizora.

No to przywiozłam CP. CD radośnie rzuciła się jej w ramiona, ale ta odsunęła natarczywą siostrę nieco zdziwiona.

– A co ty taka fioletowa jesteś?

Na to CD zmartwiona podniosła bluzkę odsłaniając nakrapiany brzuch i zatroskana powiedziała:

– No fioletowa… tak jak lubisz….

33 odpowiedzi na “Informacja urzędowo potwierdzona”

 1. Gosia pisze:

  Mój przeszedł ospę tragicznie. Nic nie pomagało, wszystko swędziało i straszne blizny zostały. Trwało to i trwało, aż lekarz się dziwił. A potem nawet mieliśmy powikłania. Nie wiem jak to się dzieje, że większość dzieci przechodzi tak łagodnie.

 2. Ona pisze:

  Matko Sanepid…jeśli CP nie miała ospy to mam nadzieję, że zbierasz siły na powtórkę, która zapewne nastąpi 🙂 No i mam nadzieję, że sama chorowałaś bo kto Ciebie będzie smarował he? :))))

 3. Jak moje dzieci miały ospę nie było tak źle. Gorzej było, gdy Eks się zaraził 😀 Ospa po czterdziestce jest straszna. Do tej pory jest cały w kropki, a prawie rok minął 😉

 4. Dorota pisze:

  Dzieciom chodzacym do zlobka lub przedszkola do 3 r.z nalezy sie szczepionka na ospe ZA DARMO- syna szczepilam kilka dni przed ukonczeniem 3 lat, bo wtedy zaczal chodzic do przedszkola isie nam udalo

 5. Rysunki – jakby mój 34-latek zachorował na ospę, to już bym po prostu dobiła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *