Czyszczenie lodówki level hard

Mam lodówkę taką, co ma z tyłu rynienkę z dziurką i w tej rynience zbiera się czasami woda, wtedy trzeba w tę dziurkę włożyć patyczek i woda zlatuje. W sumie nie wiem dokąd, ale zlatuje. Cóż, moja lodówka to nie był od początku szczególnie udany zakup.

W każdym razie w tę dziurkę coś mi ostatnio wpadło. Nie wiem, czy pestka jakaś, czy coś się rozlało, w każdym razie wszystko się zatkało, woda stała pod pojemnikiem na warzywa, więc trzeba było to szybko wyczyścić, zanim jedzenie z lodówki zacznie działać zabójczo.

Najpierw gmerałam patyczkiem. Nic. Uznałam, że patyczek może za krótki. Poszłam po rurkę do napojów. Pogmerałam rurką. Nic.

Wreszcie wsadziłam rurkę do dziurki, głowę do lodówki i dmuchnęłam w rurkę z całej siły.

Ponieważ właśnie umyłam twarz, włosy oraz całą lodówkę, mogę spokojnie przyznać, że pomysł wcale nie był taki zły, tylko rurka za krótka….

Na przyszłość, jeśli zapcha Wam się odpływ w lodówce, to włóżcie jedną rurkę do drugiej, potem trzecią, a twarz zakryjcie ręcznikiem papierowym.
Uczcie się na cudzych błędach.

3 odpowiedzi na “Czyszczenie lodówki level hard”

  1. Basia pisze:

    Tez mam taka dziurke w lodowce…
    Ale po twoim doswiadczeniu bede uwazac :)))))

  2. Nie wiem, o jakiej dziurce piszesz, ale dobrze, że mnie to nie spotkało, bo ja czyszczę lodówkę odkurzaczem???

  3. Aldona pisze:

    Zaprzyjaźniony pan od lodówki zostawił mi w prezencie metrowej długości kabelek z zaleceniem przeczyszczania tego odpływu od czasu do czasu. Wcześniej należy nalać maleńką kropelkę płynu do mycia naczyń, a potem kilkakrotnie kabelek wepchnąć w otworek. Działa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *