Matka chce być hojna

Matka Sanepid chciałaby za 500 tysięcy złotych wybudować siostrze mały domek z miejscem na gabinet i wyposażyć jej jednoosobową przychodnię stomatologiczną w odpowiednie sprzęty. Nawet w takie coś co wysysa ślinę spod języka. Spoko siostra, nie musisz dziękować. Kolejne 500 tysięcy złotych chciałaby dać rodzicom na otynkowanie domu, urządzenie ogrodu tak na tip-top i podróże zagraniczne. A sobie chciałaby wybudować domek z wielką łazienką i sauną, i co miesiąc jeździć na urlop do Grecji. Póki co MS jednak tyle nie zarabia, więc szuka innych źródeł dochodu.

Jak zapewne wiecie, MS od czasu do czasu gra w Lotto. Zwłaszcza od kiedy ma rozdzielność majątkową i wie, że to co wygra będzie dla niej. Ale jak Ojciec Biologiczny wygra, to też będzie dla niego (ale wiesz OB, że ja bym się jednak trochę podzieliła….) No i ostatnio miała 4 zł drobnych w portfelu i kupiła Lotka z plusem. Wstaje w niedzielę rano i zagląda na stronę totalizatora, by sprawdzić wynik. Na ekranie liczba 12. Na kuponie… także liczba 12. Zaraz za 12, 14. Na kuponie także 14…. a potem się zesrało i zamiast 7 milionów, domu na Kos czy najlepszych ciuchów z H&M (MS nie zna się na modzie, więc dla niej ciuchy H&M to szczyt lansu) MS w myśl ustawy śmieciowej wrzuciła kupkę okruchów z podartego losu do śmietnika w kolorze zielonym.

Ale powiem Wam szczerze, że Córka Pierwsza takich zapędów do dzielenia się z innymi nie ma. Córki wczoraj dostały po czekoladzie. Ponieważ było dosyć ciepło, najpierw postanowiły czekoladę włożyć do lodówki. Gdy goście się rozsiedli przy stole, kiełbaski zaczęły pachnieć dymem i spalenizną Córce Pierwszej przypomniało się o czekoladzie, więc zwróciła się do CD:

-Słuchaj, może przyniesiesz SWOJĄ czekoladę i nas wszystkich poczęstujesz?

14 odpowiedzi na “Matka chce być hojna”

 1. CP przecież uczy CD się dzielić, ha! 😉

 2. PeugeotCikowa pisze:

  oj wesoło masz 🙂

 3. mjakmama pisze:

  Matka graj i podziel się też ze mną 🙂 30 tyś starczy na rozpustę 😉

 4. Ewa pisze:

  ha ha, czy CP z całą pewnością jest Twoja?

 5. baśka pisze:

  Świetne są te Twoje córki.
  WIesz co, to nie dotyczy tematu ale jaką masz maszynę do chleba? z któregoś z wpisów wynikało, że jesteś zadowolona, możęsz podać nazwę firmy?

 6. Kropka pisze:

  Ha ha ha
  Czytałam sobie po cichu, bo w pracy, a tu nagle… 12,14 i… poplułam monitor.
  Bajki musiałam zacząć opowiadać jak to się zakrztusiłam, bo okruszek… 😀

 7. 😀 Ale sprytna Bestia! I co, CD podzieliła się?

 8. Gabi pisze:

  Matko Sanepid, sąsiad grał 20 lat na te same numery i w końcu trafił 6. Niestety, dopiero jak już był śmiertelnie chory.

  A rozdzielność nie ma nic do rzeczy – wygrane losowe i nagrody za osiągnięcia osobiste (gdybyś np. Nobla dostała) to jest zawsze majątek odrębny.

 9. CP dalej niechętnie się dzieli?:)

 10. Uwielbiam cię… H&M szczyt lansu 😀 😀

 11. Beata Sokołowska via Facebook pisze:

  tez w to gram,jak narazie 25zł :-O

 12. Anna Węcław via Facebook pisze:

  Tez gralam ostatnio. Stracilam odpowiednio 12, 16 i 16 zl. Jak nie bede wydawac na durne gry, to w koncu uzbieram kase na urlop….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *