Żegnajcie pieluchy!

I się Córka Druga odpieluchowała. Po dobroci, powoli, idąc za przykładem. Bez miesiąca latania za nią ze szmatą, ścierania sików z podłogi i wcierania Vanisha w piance w wykładzinę i kanapę. Bo Matka Sanepid z dziećmi w takich sprawach współpracuje. I nie zmusza, nie przyciska, czeka aż dzieciak sam dorośnie i stwierdzi, że czas na niego. Że się sam przekona, że gacie lepsze niż wielorazówka z grubym wkładem. I że jednak fajniej dużą śmierdzącą kupę z dala od delikatnej pupci trzymać. I że wszyscy się cieszą, jak trzeba nocnik szorować, a jak prać pieluchę to już nie bardzo.  I jeszcze motywacyjnie Córka Druga pakiet majteczek w serduszka dostała i majteczki od cioci i koszulki ładne, co by się bodziaków pozbyć. I ma dwa nocniki do wyboru, i zawsze otwartą łazienkę.

Dumna jest Matka Sanepid z Córki Drugiej, bo chociaż dwa lata już ma, to jednak szybko jej poszło. I po dobroci, a nie tresurą.

16 odpowiedzi na “Żegnajcie pieluchy!”

 1. Unthinkable pisze:

  Brawo! Dzielna Córka 🙂

 2. Dora pisze:

  Brawo dla CD!!! Podzielam Wasz pogląd odnośnie kupy w bliskim otoczeniu tyłka 😉

 3. rysiowa pisze:

  szybko poszło super u nas wsio przed nami

 4. Sam pisze:

  brawa dla córci , moja też miała 2 lata jak zaczęła wołać . A teraz jesteśmy na etapie spania bez pieluchy 🙂 już tydzień i wpadki nie ma. Wieczorkiem sama ustawia sobie w pokoiku nocnik gdzie chce po czym jak zrobi w nocy to idzie mnie poinformować że siusiu w nocniczku i idzie dalej spać 😀 ehhh rosną te nasze dzieci a z dnia na dzień coraz mądrzejsze 🙂 powodzenia matko .

 5. Mika pisze:

  🙂 ech wspomnienia z pożegnania pieluch …

 6. Mamma Mia pisze:

  Mądra mama, która nie naciska, nie krzyczy, nie napiera….

 7. Niciutka pisze:

  Matko S, jesteś moją idolką! 🙂

 8. Estima da pisze:

  No i prawidłowo, gratulacje dla Córki Drugiej 😀 I mądrej mamy również…:)

 9. olguska pisze:

  gratulacje dla frugiej córci

 10. Anna pisze:

  Wszystkiego najlepszego w dniu drugich urodzin dla Córki Drugiej 🙂 No i gratulacje z okazji odpieluchowania- kolejny krok do dorosłości za Wami. Moja 20-miesięczna czasem sama zawoła i na sedes siada- nie ma to jak przykład starszego rodzeństwa :).

 11. Effa pisze:

  O, i tak bym ja chciała swojego urwisa nauczyć sikania na nocnik. Że sam chce, rozumi, o co chodzi… A nie, sadzać w wieku pół roku i uczyć!
  Tylko że zero wsparcia w rodzinie,wszyscy mnie mają za wyrodną matkę bo roczny urwis jeszcze zapieluchowany chodzi ;/

 12. Effa pisze:

  A, no i gratuluję sukcesu 😀

 13. Ewa pisze:

  Czas leci, dzieci dorośleją… Gratulacje dla młodszej damy bezpieluchowej, ale i dla większej damy rownież, bo to również jej sukces, wszak bez jej pomocy, a właściwie przykładu, trwałoby to o wiele dłużej.

 14. Klaudek pisze:

  roczne odpieluchowane to już za czasów tetry było wow a teraz to nie słyszałam…a moja 4 dni starsza od CD i nadal…starsza miała 2,5 ale była zmaltretowana przeze mnie pod tym względem bo ja przez otoczenie…:( młodszej nie naciskam ale u nas sprawa głębsza, CD już się miała do odpamersowania już kupę 2 razy na nocnik zrobiła i już czaił chciała i sama nocnik wyciągała z łazienki aż tu jak grom z jasnego nieba przyszła choroba i to nie byle jaka i dotycząca spraw moczowych…i tak mi się moje małe zraziło bo bolało tam, bo łapanie siku do kubeczka bo szpital bo potem łapanie przez 2,5 m-ca co 2 tyg siku do kubeczka że teraz na słowo siku wstrzymuje…a w dniu łapania po suchym pampersie z nocy i wypiciu 200 ml ona brzuch jak balon i kuliła, sam widok kubka już był traumą…nic dziwnego jak w szpitalu 3 h trzymałam odkażałam stawiałam w wodzie wg zaleceń pielęgniarek i psi psi psi psi ciągle…dałam jej spokój trudno ma prawo po 3 m-cach siuśkowej mordęgi nie chcieć i mieć uraz 🙁 a tu dziś malutki surprice 😀 2 siku pod rząd do nocniczka puściłam na golasa postawiłam nocnik i niech się dzieje wola Boża 🙂 niestety przykład starszej siostry nie działa a CP od dawna na kibelek i nawet siadła i zrobiła na nocnik żeby zobaczyła CD i nie działa na nią…chyba starsza nie jest autorytetem 😉

 15. Bosko :)) Gratulacje, mój mały nie chce nawet słyszeć o nocniku na razie, ale też nie naciskam. Za miesiąc dwa latka stukną – już, a może dopiero.. starszaki moje już w wieku dumnych 18 miesięcy robili pięknie na nocniczek i nakładkę na kibelek, ale Felek się obija w temacie 😉 Ale dzięki Tobie mam nadzieję, że się przestawi w końcu – sam z siebie, jak Twoja córcia 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *