CD – czy jest gotowa do 1 klasy?

CD – czy jest gotowa do 1 klasy?

Próbowałam z Córką Drugą pogadać na temat urodzin. Bo kino było, ale zaplanowałam też małą domówkę na przyszłą niedzielę. CD zażądała, żeby tort był… borówkowy. Czym naraża mnie na dodatkowe koszty, ale co zrobię… nic nie zrobię. Znaczy tort zrobię. Miała jednak też pomyśleć nad dalszym menu.

  • Paluszki rybne i frytki będą – powiedziała.

Tak. To dziecko jest niezwykle praktyczne. Tort borówkowy zimą, gościom paluszki rybne z frytkami, podczas gdy sama jada krewetki, mule w białym winie i makaron z pesto z pomidorkami koktajlowymi i serem Grana Padano.

Ale nic to, problem mam z nią taki, że ma wiedźma iść do 1 klasy od września. PO by się cieszyło, PiS ma to w dupie, ja się trochę waham i sprawa byłaby prostsza, gdyby dzieciom w zerówkach przysługiwała w naszej szkole świetlica. Ale nie przysługuje, przez co po 5h jestem zobowiązana do odbierania CD ze szkoły, a to mnie mocno ogranicza zawodowo (i towarzysko). Jak pójdzie do 1 klasy, to nie dość, że będzie miała świetlicę, to jeszcze szybciej wyprowadzi się na studia. A dodam jeszcze, że ona do tej zerówki to już dwa lata chodzi. Nie ma dziewczyna łatwego startu…

Ale żebym miała pewność, że jej w tej 1 klasie nie zjedzą, to chcę mieć opinię z ośrodka psychologicznego. Ośrodek kazał wypełnić wniosek i dostarczyć wraz z opinią nauczyciela. Nauczycielka powiedziała, że opinię oczywiście wystawi, tylko muszę złożyć w sekretariacie wniosek o wystawienie opinii. Boję się drążyć dalej i pytać, gdzie mam złożyć wniosek o wydanie wniosku do opinii, dzięki której będę mogła złożyć kolejny wniosek.

Tymczasem CD na pytanie, jak się czuje jako 6-latka, odpowiada:

  • Dopcze.

Ma też w domu robić zadania: wyklejanki jakieś, kolorowanki, nauka literek. Gdy dzisiaj wychodziła z domu, spytałam się czy coś porobiła w zadaniach. Bo ja z tych, co dzieciom nie wiszą nad głową i nie pilnują.

  • Niewiele, bo nie miałam czasu.
  • Co? Jakim cudem ty nie miałaś czasu???
  • Bo nie pozwalasz nam odrabiać lekcji, gdy oglądamy telewizję.

Szach mat. Dam ją od razu do gimnazjum. A nie… sorry.


57 thoughts on “CD – czy jest gotowa do 1 klasy?”