Pomóżcie mi wybrać śpiwór!

Mam wątpliwości, a Wy często macie doświadczenie i to w różnych dziedzinach.
Dostałam kartę podarunkową do dużej sieciówki ze sprzętem sportowym i turystycznym. I chciałabym kupić sobie śpiwór. Sobie, bo tylko mi jest pod namiotem cholernie zimno. Mamy 3 śpiwory zwyczajne, jakieś marketowe i gdy temperatura w nocy spada do 14 stopni, ciężko mi się śpi, podczas kiedy moje dzieci są ledwo przykryte, a CP często nawet wystają spod śpiwora nogi (nie znosi spać w zapiętym).
Czy lepiej kupić w związku z tym śpiwór za 200 zł, którego temperatura komfortu jest określona na 10 stopni, czy za 300 zł taki z temp. komfortu 0 stopni? 100 zł jednak robi różnicę.
Biorąc pod uwagę to, że biwakujemy tylko latem, taki na 0 stopni wydaje mi się przesadą. Jest szansa, że 10 stopni wystarczy, biorąc pod uwagę, że jakość śpiworów za 30 czy 40 zł różni się od takich za 200 i w nich zapewne komfort jest w okolicy 20 stopni?

4 odpowiedzi na “Pomóżcie mi wybrać śpiwór!”

 1. S. pisze:

  Lepiej dołożyć i kupić cieplejszy. Dużo zależy zawsze od osobistej temperatury optymalnej. Temperatury są często podawane na komfort mężczyzny. Odkryć się jest łatwiej jak by było za ciepło.
  A i latem np w Tatrach w nocy potrafi temperatura spaść poniżej 10 stopni.

 2. Hallow pisze:

  0C, zdecydowanie.
  Owszem, ten o 100zl tanszy moze byc wystarczajacy, ew. mozesz tylko dokupic polarkowy wklad, ale wg mnie lepiej raz a dobrze, tak zeby juz nie trzeba bylo kolejnego lepszego przez najblizsze lata.
  My biwakujemy czesciej, bo organizujemy wyjazdy skautom itp., a ja jestem nocnym zmarzlakiem i w tym roku kupilam taki do -8.5C. I w koncu sie wyspalam. Jak ja przestane jezdzic, to corka pewnie go przejmie.

  • Matka Sanepid pisze:

   A nie budzisz się tylko dlatego, że powietrze, którym oddychasz wydaje Ci się zimne? Bo ja czasami mam wrażenie, że to też mi przeszkadza. Chociaż jak założę sobie kaptur śpiwora na głowę, to mi od razu lepiej…

 3. wiklasia pisze:

  Ja również polecam ten z większym zakresem temperatur. I ważna jest nie najniższa temperatura tylko zakres optymalnej, a i na te podane wartości z reguły trzeba wziąć poprawkę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *