Stylizacja do przedszkola

Stylizacja do przedszkola

W kolejnej odsłonie „Matka stylizuje” strój casual do przedszkola. Modne połączenie kolorów: granatowego i różowego z akcentami zwierzęcymi. Niestety dziecko nie chciało ani na chwilę odłożyć ciasteczek, chociaż jej tłumaczyłam, że modelki miast biszkoptów zjadać powinny watę nasączoną sokiem. Kreskę wciągnęła jednak perfekcyjnie. Kreskę cukru pudru oczywiście, która się ostała na kuchennym blacie po robieniu gofrów. Wciągnęła ją za pomocą oślinionego palucha.

To idźmy tak jak ostatnio, czyli od dołu. Tym razem będzie jednak ciut intymniej, gdyż w stylizacji pojawia się bielizna….

Stylizacja do przedszkola
Stylizacja do przedszkola

1) Skarpetki z modnym napisem, ale nie wiem po jaki kit ten napis, skoro go nie widać. 1/5 paczki skarpet Cherokee z Tesco. Skarpetki te są w  naszej rodzinie od 5 lat, gdy zostały zakupione dla Córki Pierwszej. Jak widać moda powraca cyklicznie i dzisiaj CD z powodzeniem je nosi i wzbudza zachwyt koleżanek podczas rozbierania się przed leżakowaniem.

2) Spodnie szerokie z opuszczanym krokiem. Połączenie stylu hip-hop z hippie na co wskazują motywy entomologiczne i kwiatowe oraz pojemne kieszenie, w których przedszkolak może schować najnowszy model iPhone’a lub dwa Chupa Chupsy. Względnie waciki z sokiem i woreczki strunowe.

3) Dół ekskluzywnego topu w różowe kwiaty. Wykonany z miękkiej bawełny znakomicie utrzymuje ciepło podczas spacerów i przykrywa wystający pępek. Podobnie jak skarpetki zakupiony w 2009 roku, być może razem z majtkami. Niestety ekspedientki z Tesco nie były w stanie mi po takim czasie powiedzieć, od jakiego projektanta pochodzą, zwłaszcza że napisy na metkach sprały się już w roku 2012. Przedszkolny dress code wymaga, by koszulka włożona była w gacie dziecka, ale Córka Druga lubi się nosić awangardowo.

4) Bluzeczka różowa, wersja „menu przedszkolne”. Do pierwszego prania posiada ślady wszelkich posiłków, jakie spożyła CD danego dnia w placówce wychowawczej: porannej zbożowej kawy z mlekiem i owsianki, rosołu oraz budyniu z malinowym sokiem. Plamy wskazują na to, że dziecko jadło, czyli nie głodowało. Jakby tego po brzuchu nie było widać…

5) Opaska DIY. Motyw zwierzęcy – czarna pantera. Do wykonania wykorzystano tekturę, zszywacze ze stali szlachetnej oraz panią z przedszkola. Informacja dla umysłów ścisłych: do wykonania podobnej należy mieć jeden prostokąt i cztery trójkąty.

(dobra, to była ostatnia stylizacja, bo nie przepadam za odgrzewanymi kotletami)


54 thoughts on “Stylizacja do przedszkola”