Córka Druga będzie rządzić gangiem

Córka Druga będzie rządzić gangiem

Córka Druga pobiła koleżankę. E, przesadzam. Uderzyła. Nikt nie wiedział co zaszło, bo zanim się dzieci i rodzice zorientowali, to ofiara, na szczęście bez śladów krwi i siniaków, płakała. Oskarżona o napaść także. Focha strzeliła jak nic i rzekła:

– Nie chcę z tobą o tym rozmawiać.

Szlag. Ja tak mówiłam jak miałam 13 lat, a nie 3. Szybko maupa kudłata zaczyna. Rękoczyny, a zaraz po tym usta na kłódkę i „nie powiem nic bez adwokata”. I trzymała się tak do końca dnia, aż Córka Pierwsza odarła ją z resztek godności donosząc o pobiciu dziadkom. Córka Druga trzymając w ręku porcelanowy kubek z sokiem, zaczęła skakać i drzeć się, że nie wolno o tym mówić. Zmowa milczenia najwyraźniej trwać miała i w domu, aż po grób.

Cała ta sytuacja nie byłaby ani trochę zabawna, gdyby nie podejście rodziców poszkodowanej, którzy uznali, że nic się nie stało, że pewnie poszło o zabawkę i że w grupie dzieci tak się zdarza. Zupełnie jak moi rodzicie, gdy 7-letnia Iwonka przed prawie trzydziestoma laty strzeliła mi  w oko z łuku. Przypadkiem oczywiście i podczas zabawy. Oko ma się dobrze, rodzice machnęli ręką, a z Iwonką, której córka nosi takie samo imię jak ja, całkiem niedawno korespondowałam na Naszej Klasie. Z kolei na moją koleżankę napadła kiedyś mama dziewczynki z grupy koleżanki córki… kuźwa, chyba Wam wykres narysuję…

M. – moja koleżanka, mama K.

K. – córka mojej koleżanki M.

NM – nawiedzona matka koleżanki K. z przedszkola

która złapała M. gdzieś na mieście i zaczęła jej się skarżyć, że czteroletnia K. sprowadza jej córkę na złą drogę… Ktoś by pomyślał, że K. jej kradła kanapki, nagrywała kompromitujące filmiki w kiblu i wpuszczała na Facebooka, jak to robią czterolatki… ale podobno nie. Gadała na zajęciach. Zajęciach dla czterolatków.  W przedszkolu, a nie chińskiej fabryce elektronicznego sprzętu. Podkreślam.

Ostatecznie Córka Druga oznajmiła, że wstyd jej, że tę biedną Tośkę walnęła i że już więcej nikogo bić nie będzie. Po czym chwilę później zarobiła w nos od Córki Pierwszej za rozsypanie klocków. Przemoc rodzic przemoc, a moje córki to patologia w czystej postaci….


19 thoughts on “Córka Druga będzie rządzić gangiem”