Jak z Córką Pierwszą pożar ugasiłyśmy

Drze się. No drze japę dzieciak przebrzydły, że łeb pęka. 20:30, bajka przeczytana, maskotki ululane, a ta się drze. Jak syrena strażacka jakaś. Syrena???

– Słuchaj no! Tak się drzesz, że cię strażacy z ochotniczej usłyszą, załadują się na wóz strażacki i będą jeździć po wioskach ognia szukać – wymyśliłam na poczekaniu, a wierzcie mi, w kłamaniu za dobra nie jestem. Ale że ona się tak darła o byle „g”, to była moja ostatnia deska ratunku. Deskę podchwyciła Córka Pierwsza. Wychyliła się ze swojego łóżka i dorzuciła znacznie mądrzej ode mnie (bo w zeszłym tygodniu miała lekcję na temat strażaków):

– A jak ci strażacy będą na darmo po wsi jeździć, a w tym czasie naprawdę gdzieś się będzie paliło i ktoś będzie potrzebował pomocy, to co???

Córka Druga zamilkła. No normalnie zamknęła paszczę. Chlipnęła dwa razy, poszła spać. Babie to nie można tak wprost. Bajkę trzeba opowiedzieć, kit wcisnąć. To cisza będzie.

24 odpowiedzi na “Jak z Córką Pierwszą pożar ugasiłyśmy”

 1. dora pisze:

  Wow.Brawa dla CP.:)

 2. Świetne 🙂 lubię to twoje blogowanie

 3. Ela Miłosz via Facebook pisze:

  super!

 4. Agnieszka Teixeira-Vaz via Facebook pisze:

  trzymaj sie Matka!

 5. A w szkole CD się tak darła że nie chce czapki, że wszyscy już nas poznali. Jej to do tej szkoły nie przyjmą

 6. Patrycja pisze:

  Nie wiem czemu, ale u mnie też ta młodsza potrafi się nieźle wydzierać i proste tłumaczenie nie daje żadnych efektów, tylko działanie „sposobem” uratuje sytuacje. Z takim „strażakiem” jak Twoja CP to można gasić pożary;)

 7. Katarzyna Singh via Facebook pisze:

  MS nie pdzejmuj sie, ja ostatnio sie przeprowadzilam i juz mnie sasiadka policja straszy ze ja dzieci maltretuje. Darly sie owszem, nie do przedszkola, nie do domu, chce telefon, moje kasztany itd. Z natezeniem niezrozumialym dla przecietnwgo czlowieka

 8. Katarzyna Singh via Facebook pisze:

  Aaa i absolutnie sie zgadzam, zdecydowanie TAK dla bezdzietnosci a w konsekwencji to nawet NIE dla zwiazkow, malzenstw itd

 9. Olatia pisze:

  Mogę wypożyczać CP do mojej młodszej na trudne dni ? Genialna jest !

 10. Anna Węcław via Facebook pisze:

  Mnie łeb pęka. Od wczoraj sie drą i wyją na zmianę. Ja to już nawet płakać nie mam siły… Niech przyjdzie policja. Oddam im moich synó choćby na godzinę!

 11. „Drze się. No drze japę dzieciak przebrzydły, że łeb pęka” – <3 😀

 12. Anna Węcław ja to ciągle z utęsknieniem MOPSu wyczekuję. Niech mi wreszcie POMOGĄ!

 13. Moja starsza jak się lekko skaleczy – czytaj ja nic nie widze, a ona widzi że krew się leje – to tak wrzeszczy w nieboglosy ze boli,boli,boli…jakby ją ktoś katowal. Nie wiem co bym zrobiła, gdybym słyszała coś takiego za sciana…. Reagować, niereagowac??? po konsultacji z sąsiadami, nie jestem smama – na 6 mieszkań w 3 są dzieciaki, wiec rozumiemy się bez słów 😉

 14. Jola Dragon via Facebook pisze:

  obym w przyszłym życiu była ślimakiem, sobie urodze jak mi bedzie pasowało , a po dobie won w świat 😀

 15. Jola Dragon bardzo mi się podoba ta idea

 16. Grunt to twarde argumenty 🙂

 17. Agnese pisze:

  Ha ha ha. No i teraz wyciągnij wnioski… KTO tu jest autorytetem dla CD??? 😀

 18. Kaśka Ka pisze:

  Bardzo mądra córka pierwsza 😀 dzieciaki potrafią zaskoczyć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *