Wakacje last minute

Chciałabym poznać Wasze doświadczenia związane z kupowaniem wakacji. Na ostatnią chwilę, bo nawet na tydzień – 3 dni przed wyjazdem/wylotem. 

Da się znaleźć coś atrakcyjnego? Czy same zrzuty typu Pypeć pod Radomiem w hotelu z karaluchami? (jak wiadomo, własne karaluchy załatwi mi Córka Druga)

Na co zwrócić uwagę kupując wycieczkę przez stronę Internetową? Np. Wakacje.pl, R.pl? Czy cena, którą podają przy ofercie i przy której namawiają na „darmową rezerwację” to ostateczna, czy też w toku kupowania okazuje się, że jest jeszcze 50% dopłat?

oferta wakacji

Czy lepiej kupić zdalnie, czy pójść sobie do biura stacjonarnego? Czy można jeszcze dodatkowo negocjować cenę last minute?

I serio pytam. Ja tego nie wiem! Nigdy nie kupowałam zorganizowanej wycieczki, nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę i jak nie dać się wydymać. 

A. I czy da się przeżyć 13h w autokarze z klimą i rozkładanymi siedzeniami? Bo mam jedną taką opcję na oku…. Chciałam też dodać, że wiem, że samodzielnie kupiony przelot i wynajęcie pokoju prywatnie wyjdzie taniej, ale wolałabym, żeby ktoś za mnie to wszystko zaplanował.

Edit: chodzi o 1 miejsce, dzieci będą w tym czasie z OB

66 odpowiedzi na “Wakacje last minute”

 1. z Gdańska masz tak wiele dobrych ofert,że nie bawiłabym sie w lasty. Bilety mozna wyrwać za smieszne pieniadze, hotel wybierasz sobie z bookinga. Last moze i taniej,ale nie wiesz co trafisz, najpierw radośc,że 50% taniej a potem moze sie okazać,że hotel na zadupiu albo w beznadziejnym regionie.

 2. Monika pisze:

  Kupowałam w biurze i przez Internet. W biurze mówią, ze w danym terminie nie mają tańszych i zawsze naciagna na droższa wycieczkę, ale za to dostaniesz trochę więcej informacji o hotelu, okolicy itd.
  Kupując przez Internet nie masz na kogo zwalić winy jeśli coś Ci się nie podoba w hotelu, bo sama wybralas ;p
  Podawane ceny są całkowite, często można znaleźć promocję np. TUI obniza ceny w piątki. Jeśli lubisz zwiedzać to wystarcza 3,4* Z dobrym jedzeniem i opcja hb. Auto lub autobus miejski. Raz trafiliśmy na super ekipę z która wynajelismy taksówkę i cały dzień wozilismy się po wyspie a przewodnik był za Free 😉
  Last jak najbardziej, polecam.

 3. Monika pisze:

  Żeby uniknąć przykrych niespodzianek sprawdzaj odległości chociażby przez Google maps, sprawdź zdjęcia gości na trip advisor, czytaj opinie, ale nie sugeruj się pojedynczymi negatywnymi wpisami.

 4. locomotiva pisze:

  Fajnie się czyta. Pozdro 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *